Gimnastyczne srebro i podwójne złoto

ZAWODNICZKI SEKCJI GIMNASTYCZNEJ KU AZS POLITECHNIKI OPOLSKIEJ – JAGODA WILCZYŃSKA, LENA WITYCH ORAZ IZABELA GACA – 6 KWIETNIA WYSTĘPOWAŁY NA PRESTIŻOWYM I KRAJOWYM TURNIEJU GIMNASTYKI W OSTROŁĘCE I ZDOBYŁY TAM AŻ 3 PUCHARY.

fot. Łukasz Gołąb fb.

Wielki sukces gimnastyczek KU AZS Politechniki Opolskiej, które podczas I Krajowego Turnieju Gimnastyki w Ostrołęce zajęły kolejno: dwa I miejsca i jedno II miejsce. Każda z zawodniczek zdominowała swoją kategorię wiekową i pokonała przeciwniczki – a było ich naprawdę bardzo dużo. W konkursie wzięło udział ponad 200 zawodniczek z całej Polski, więc konkurencja była ogromna.

  • Jagoda Wilczyńska, kat. 15 lat – gimnastyka sportowa, skoki na ścieżce – I miejsce.
  • Lena Witych – kat 10 lat, gimnastyka sportowa – I miejsce.
  • Izabela Gaca – kat. 8 lat, gimnastyka sportowa – II miejsce.

Jury oceniające występy gimnastyczne zrobiło to na najwyższym poziomie. W składzie oceniających zasiadali bowiem Adam Kierznowski (trzykrotny złoty medalista Pucharu Świata i brązowy medalista Mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej) oraz Weronika Woźniak (wielokrotna medalistka Drużynowych oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii zarówno juniorek jak i seniorek).

Wielkie gratulacje dla zawodniczek oraz trenera Łukasza Gołąba, który poświęca wiele czasu i wysiłku by dziewczyny mogły skakać na wyżyny swoich umiejętności. Brawo!