AZS4kids | COS Spała gościł Złote Dzieci
5589
post-template-default,single,single-post,postid-5589,single-format-gallery,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

COS Spała gościł Złote Dzieci

Złote Dzieci wróciły ze zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportowym w Spale. Poza treningami otrzymali od trenerów solidną dawkę wiedzy.

fot. Agata Olejniczak. 

Zgrupowanie odbyło się w wyjątkowym miejscu gdzie trenują olimpijczycy i przygotowują się najlepsi sportowcy. Ośrodek przygotowań olimpijskich to nie tylko infrastruktura sportowa, ale także prestiż przebywania w miejscu, gdzie tworzą się legendy. Podopieczni  mieli okazję przyjrzeć się jak trenują zawodnicy kadry podnoszenia ciężarów, którzy mieli swoje zgrupowanie w tym samym czasie.

Poza stałymi treningami (ciężary, lekka atletyka) camping był urozmaicony o treningi funkcjonalne, kettlebell, trening brazylijskiego jujitsu oraz dodatkowo, na koniec każdego dnia ćwiczenia rozciągające przeprowadzane przy muzyce z kolorowym klimatem, który sprzyjał rozluźnieniu i regeneracji.

Treningi które odbywały się na weekendowym campie to nie tylko intensywne ćwiczenia. Trenerzy przekazywali zawodnikom cenną wiedzą, która stanowi ważną podstawę do rozwoju ich sportowej kariery.

Wieczory płynące na zabawie w kalambury i prezentacji swoich dyscyplin sportowych stanowiły doskonałą formę integracji dzieci trenujących różnorodne dyscypliny sportowe. Mogły wymienić się doświadczeniem, osiągnięciami i dowiedzieć się więcej na temat dyscyplin uprawianych wśród rówieśników.

Komu zawdzięczamy treningi i wiedzę? Lekką atletykę prowadził Krzysztof Plaskota, brazylijskie jujitsu trener Lech Jaremkowski, a trening funkcjonalny, z kettelbell oraz strechingu Ewa Gierłach. Trening z podnoszenia ciężarów i siłowy prowadzili Bartłomiej i Barbara Bonkowie. Anna Kiełbasińska oraz Artur Waś okazywali ważne wsparcie na treningach i przekazywali dużą wiedze płynącą z doświadczenia.

O dobrą formę fizyczną na stale dba fizjoterapeuta Michał Grubiak z Centrum Leczenia Bólu. Jemu także dzieci zawdzięczają poranny rozruch 😉

Wszystko to mogło się odbyć dzięki wsparciu  Miasta Opola, ECO, Sklepu Timsport (sprzęt sportowy) oraz sklepu damons (sprzęt sportowy). Trener Bartłomiej Bonk był obecny dla Dzieci przez całe zgrupowanie. Bezpieczeństwo, program i opiekę nie tylko podczas tego zgrupowania, ale całego programu, Dzieci zawdzięczają Agacie Olejniczak. To Jej ciężka organizacyjna praca umożliwia odbywanie się kampów 🙂

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i pracę. Ten program ma na celu rozwój młodych, uzdolnionych sportowców oraz poszerzenie ich horyzontów. Dzięki takim zgrupowaniom dzieci uczą się funkcjonować w grupie i poznawać a także szanować inne dyscypliny.

Przed nami jeszcze jedno zgrupowanie, które odbędzie się 30 listopada w Opolu.